Strona używa plików cookie, pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich użycie.

O autorze

 

Nazywam się Maciej Dorosiński. Od kilkunastu lat jestem związany zawodowo z górnictwem i mediami. Jestem dziennikarzem i fotoreporterem tygodnika Trybuna Górnicza i portalu netTG.pl – Gospodarka-Ludzie. Pochodzę z Sosnowca i z tym miastem jestem związany już od blisko czterech dekad.

W pracy mam możliwość realizować swoją wielką pasję jaką jest fotografia. To właśnie dzięki temu połączeniu możliwa stała się realizacja tego projektu, który powstał w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego.

Za moje dokonania zawodowe byłem wielokrotnie nagradzany.

W 2012 r. zostałem laureatem konkursu „Górnictwo z zasadami” organizowanego przez Wyższy Urząd Górniczy. Moje zdjęcie zajęło w nim III miejsce.

W 2015 r. zdjęcie wykonane w kopalni Kazimierz-Juliusz wygrało konkurs „Ludzkie emocje” organizowany przez portal fotoblogia i Akademię Nikona. Ta sama fotografia została także nagrodzona w konkursie „Polska i Polacy” i trafiła do albumu o tym samym tytule, który został przygotowany przez branżowy magazyn „Press”.

W 2016 r. mój fotoreportaż zakwalifikował się do finału konkursu „Śląska Fotografia Prasowa 2015”. W 2018 r. przygotowany przeze mnie zestaw zdjęć także zakwalifikował się do finału konkursu „Śląska Fotografia Prasowa 2017”. Zdjęcia zostały opublikowane w okolicznościowych albumach, które po każdym konkursie wydaje Biblioteka Śląska w Katowicach.

W 2017 r. zostałem laureatem konkursu fotograficznego „Na morzu i na lądzie – nowoczesne oblicza górnictwa” organizowanego przez Wyższy Urząd Górniczy. Moje zdjęcie zajęło III miejsce. Natomiast w 2019 r. Zostałem zwycięzcą konkursu fotograficznego „Górniczy pejzaż, górniczy portret” organizowanego przez Wyższy Urząd Górniczy.